1 2 3 4 5

Doktor léčí příroda uzdravuje

Jakýsi moribundus na mě vlezl v půli minulého týdne. Atak sílil, a tak jsem v pátek už zůstal doma a snažil se tu rýmečku porazit. Zbytek rodiny byl tradičně na horách a já si plánoval tolik soukromých aktivit. A kolik. Chyba lávky.

Sešlo z plánované páteční pánské sešlosti a ani sobotní birding se nekonal. Teda konal. Kluci ušatí si v pátek vesele dzunkli a v sobotu vesele na nádržích připisovali jeden špek za druhým. Zatímco já se potil jak najatý pod peřinou a z donucení sledoval neskutečně nudné zimní sporty. Dnes už jsem to nevydržel. Kondiciogram na velmi nízké úrovni, ale touha veliká, takže po lehkém obědě jsem aspoň na necelé tři hodinky vyrazil k vodě. A bylo to fajné a léčivé.

V Dubňanech hromada hus, část z nich díky zámrzu celkem na blízko - odečetl jsem i tu anonymní žlutou polskou husu. Navíc po dlouhé době jsem odečetl i límcovanou labuť velkou. To už dnes není až tolik běžná věc. Zase se mi v hlavě cosi přecvaklo a už vím, taky to bude stará známá - asi Maďarka. Naposled před lety jsem ji potkal tuším na štěrkovišti u Gbelů - Adamova.

Ani na jednom místě se nezjevil orel mořský, i když jsem se v duchu modlil, aby se tak stalo. Byla šance pořídit pěkné letovky hus zblízka pokud by je ten křivozob vyplašil. Světlo bylo chvílemi perfektně měkké a barvy jak z ateliéru. Nezaznamenal jsem sice nic výjimečného, ale potkal jsem příjemné lidičky, něco málo pokecal, něco málo pofotil, takže už se nemůžu dočkat zítřejší hokny. Horečka se vrací, zdá se. :-)

Včera jsem skuknul po nějakém čase fajný film "Atlas mraků" od family Wachovských. Až se budete potit pod peřinou tak si jej k té horečce pusťte. Nebudete se na rozdíl od skoků na lyžích nudit.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok