1 2 3 4 5

Čáp bílý loví housenky

Je pozdní odpoledne, zlatá krajinářská hodinka se blíží. Proto vyrážím do polí moravského Slovácka, abych se pokusil nafotit některé z mnoha malebných zákoutí našeho kraje.

Jedu polní cestou ke Svatobořicím, když si v poli nedaleko polního lesíku zvaného místními "liščák", všimnu osamělého čápa bílého. Pták křižuje sehnutý sem a tam porost řepky a co chvíli se zastaví a něco zobe. Pohyby hlavy nejsou bleskové údery vedené k zemi, typické pro lov hrabošů, ale spíš jemné sezobávání něčeho nad zemí.

Čapík se chvílemi  - plně zaujatý sběrem, teď už to vím - přibližuje na dostřel i ke mně. Už při rychlém prohlížení snímků na malém displeji vidím, že skutečně sbírá nějakou drobotinu. Během těch asi patnácti až dvaceti minut to byly jistě desítky kusů drobné kořisti. Pro jistotu ostřím automatikou, ale i ručně, abych získal aspoň trochu ostré detaily lovu. Dokonce zvedám i hloubku ostrosti. Vyplatilo se, doma na PC zjišťuju, že jsem nafotil čápa bílého, který se intenzívně krmil na evidentně přemnožených housenkách bělásků (?).

A nakonec jsem stihnul i ty krajinky. Celkem pěkně.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok