1 2 3 4 5

Čapí hody s kvalitní přílohou

Dnes jsem už cíleně navštívil lokalitu L. Byla ještě víc černobílá, i když chvílemi doslova hrála všemi barvami. Voda na ní ubývá a ryby ještě rychleji. Je to otázka několika dnů a bude tu zase pusto a ticho.

Strávníků s dlouhýma nohama tu bylo neúrekom. Kolem dvaceti volavek popelavých, tři čápi bílí a dvacet čápů černých. Radost je, že se nám už (týmově) podařilo odečíst pět barevně značených černoušků. Další radost je, že většina volavek, mladých trdel co pomalu vlezou do krytu, pochází z nově vzniklé kolonie na nedalekém Písečném rybníku. Štěstíčkem bylo taky to, čápi bílí nádherně letně tokali, duetové klapání zobáků nebralo konce a často po vzoru jeřábů předváděli dokonale synchronizovaný lov, pití vody a chůzi.

Příjemnou přílohou k vydatnému hlavnímu chodu byli holubi hřivnáči, čejky chocholaté, hrdličky divoké a vodouši kropenatí. "Nepříjemnou" třešínkoiu byly opakované přelety samce motáka pochopa. Pokaždé část ptáků reagovala panickým úletem pryč. Ale aspoň jsem měl čas si trochu protáhnout kostru.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok