1 2 3 4 5

Cesta na daleký sever - část šestá

Jedním z bojových úkolů byla návštěva některého z vyhlášených ptačích ostrovů. Zvážili jsme to, že hlavní sezóna ještě nezačala a vybraly jeden z těch nejznámějších - ostrov Runde. No kdysi ostrov, teď už je tato senzační lokalita s pevninou spojena mostem.

Byly to skvělé dva a půl dny, které jsme si i přes počáteční uplakané počasí užili. A to měrou vrchovatou. Každý z nás, řekli by bérdvočři, zařízl do pomyslné pažby několik lajfíků. Ptáci krotcí a fotogeničtí, kemp skvělý, levný + pobyt v něm pohodový, sprchovací automaty na žetony, wi-fi připojení, úžasný majitel sám zapálený ornitolog, . No škoda slov - ideální místo pro poslední slehnutí. Však sem jeden z holandských párů jezdí už 26 let a rakouský učitel v dodávce vedle nás je tu už popáté. Jenže pro něj je to vždycky krátká zastávka na dvouměsíční cestě po Skandinávii !!

Malý ostrov nabízí nespočet různých typů prostředí - od písčitých pláží a kamenitého pobřeží, přílivových mělčin a strmých srázů, přes náhorní travnaté plateau až po skalní několik set metrů vysoké stěny. Stejně pestrá byla i místní avifauna.

Komukoliv kdo se vydá na cestu do Norska vřele doporučuju návštěvu Runde nebo jiného podobného ostrova.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok