1 2 3 4 5

Dnes to bylo víc o kozách než o ptácích

A kde jinde než v Dubňanech respektíve v Jarohněvicích. Místní soukromý zemědělec a jeho zvířecí družina je věhlasná a popravdě řečeno mnoha místním lidem už leze na nervy. Neortodoxní chovatelské manýry a pastva připomínající nájezd tatarských hord by zvedla mandle i největším kliďasům.

Narazil jsem na ně v centru kolonie osadní a když jsem viděl tu pestrou škálu ras a plemen začal jsem fotit jak o život. Seance skončila v momentě kdy se stádo přesunula na místní hlavní silnici. Zablokovalo pravidelný linkový spoj autobusový. A následně se pustilo do tisů, krušpánků a jiné okrasné vegetace u zdejšího obchůdku. To už paní vedoucí nevydržela a s koštětem v ruce a slovníkem hodným dlaždiče vyprovodila celou hordu do pryč.

Na rybníku něco málo volavek popelavých i bílých, racků bělo/středo a kormoránů velkých. Vzadu na bahnech už tradiční vzácné lindušky horské. Nad nimi na chvíli párek orlanů, který se k sobě měl a s náznaky toku odlétl směrem k Mutěnicím. V rákosí švitoří stehlíci obecní. A z polí vzádu jsou slyšet hlasy "našich" severských hus. Ty jsem viděl už před tím u Mistřína a Milotic. Je jich zase a zatím kolem jedné tisícovky. Převážně jsou to běločelky. Uvidíme co s tímto stavem udělá avizované výrazné ochlazení.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Karel l 02.01.2017 23:46

Jančo, díky moc za přání. Přeju totéž a dvakrát tolik. Ono to toulání se na čerstvém luftu vlastně není až tak moc o vzácnosti pozorovaných objektů, jako spíš o tom toulání se a objevování se samotném. S přátelským pozdravem, Karel

Janča l 01.01.2017 16:17

Přeji Vám v tomto roce spoustu úžasných záběrů a příležitostí pozorovat vzácné ptačí objekty v našem kouzelném okolí. Díky za tipy k finančně nenáročným výletům. Těším se na další putování prostřednictvím Vašich stránek. Janča