1 2 3 4 5

Pozvánka na Festival ptactva 2014

Tento příspěvek je pozvánkou na letošní festival ptactva.  V  České republice je hlavním garantem pořádání této akce Česká společnost ornitologická. Na mnoha místech, jejichž kompletní seznam najdete na www.birdlife.cz , se během prvního říjnového víkendu uskuteční vycházky do terénu vedené zkušenými ornitology. Na ně navazují výstavy, přednášky a jiné další akce zaměřené na propagaci ochrany ptáků. Níže uvádím text oficiálního aviza na akci u Mutěnic, kterou jsme poskytli organizační centrále v Praze.

 

Festival ptactva na rybnících u Mutěnic (okres Hodonín). Sraz v neděli 5. října 2014 v 8:30 u bašty vedle rybníka U Petra (možnost zaparkovat vozidlo – jediná přístupová cesta od vesnice resp. nádraží ČD). Exkurze s odborným výkladem od 8:30 do 11:30.Součástí akce bude jako vždy ukázka odborné literatury, pozorovací a fotografické techniky ptáků, zřejmě i ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Půjdeme nenáročným terénem přesto doporučujeme pevnější obuv. Samozřejmě dalekohled, svačinu a dobrou náladu s sebou. Akce se ruší v případě trvalého deště. Na setkání s Vámi se těší organizátoři ČSO a ZO ČSOP Kyjov. Exkurzi vede Karel Šimeček (mobil 602411703) nebo více info také na www.karelsimecek.cz

 

Po krátkém uvítání a organizačních pokynech, vyrazíme v závislosti na počtu účastníků v jedné (nebo dvou) skupinách na okružní výšlap po rybnících. Na výběr bude velký okruh osmičkový v délce asi 6 km a dva malé okruhy každý o délce asi 3 km. Všechny trasy začínají i končí na místě srazu, vedou rovinatým terénem po zpevněných cestách. Z hlediska ptáků je na rybnícíh možné v kteroukoliv roční dobu očekávat různá překvapení, ale nelze vyloučit ani variantu, že absolvujeme "jenom" hezkou podzimní vycházku. Předběžně je přislíbena ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Toto záleží na aktuálním počasí, především na tom jestli bude pršet nebo ne. Po ukončení akce bude možné si u bašty opéct špekáčky a posedět a pokecat u ohně.

Takže za ČSO Praha i ČSOP Kyjov se těšíme na viděnou.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok