1 2 3 4 5

Fotit stíhám, se psaním je to horší

Začátek jara je velice hektický a ačkoliv jsem si už několik let říkal, že budu svůj čas plánovat zodpovědně ...

No prostě realita je úplně někde jinde. Občas se stane, že jakž takž ještě stíhám promazat, přebrat a případně upravit lepší momentky z terénu. Ale to je asi tak všechno. Dny jsou z mého pohledu čím dál tím víc kratší a noci naopak delší. Spánkové deficity potom tělo žádá dohnat o víkendech a tomu se zase brání mozek. Nebo jeho torzo. Mám občas takový pocit, že začínám blbnout.

Ten pocit je silnější, když se podívám na některá pozorování na avif (u) nebo-li birds.cz. Začíná to tam být pěkná divočina. Nebo když procházím osobní korespondenci. Taky občas valím zraky. A to začínám slepnout a bez slabších brýlí už nedám ani ránu.

Ať so kdo chce co chce říká, nástup jara strmý. Přílety jsou u většiny druhů nejméně o týden (až dva) uspíšeny a kromě několika výjimek - ťuhýk obecný, vlha pestrá, hýl rudý a lejsek malý, tu už máme kompletní sestavu našich opeřenců. V půli dubna !!  No nevím co si o tom myslet.

Vkládám pel-mel snímky z uplynulého týdne a zítra snad dodám popisky, aby i laici věděli co že to na nich je.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Janča l 29.04.2016 22:33

Jsem vděčná za doplnění popisků. Marně jsem si lámala hlavu, co je to za drobného nádherného ptáčka na tom rákosí. Také mě uchvátily pisily, které jsem letos měla možnost pozorovat na rybníce Bažantnice. Děkuji Janča

Janča l 18.04.2016 21:51

Nádherné záběry. Těším se na popisky méně známých druhů (čápa, husy a racky poznám :-)) . Potěšil by mě i popis lokalit, aby člověk věděl, kam se má vypravit, když chce ty skvosty přírody spatřit na vlastní oči. Laik Janča