1 2 3 4 5

Hřejivé pocity z mrazivé brigády

Dnes jsme po velice rychlé několikadenní mailové přestřelce provedli (asi po čtyřech letech) razantní údržbu ostrova na rybníku Třetí Zbrod. Za posledních šest let to byla už třetí akce zaměřená na zušlechtění tohoto sídla. Hnízdiště různých vodních ptáků a v současnosti jedné z největších kolonií racka chechtavého na jižní Moravě. A možná i v rámci celé naší vlasti.

Akci jsme oznámili majiteli pozemku a preventivně i na hasičský sbor. Nakonec jsme se rozhodli, že tentokrát posečenou hmotu nebudem pálit, ale uložíme ji po okrajích ostrova - vnitřních i vnějších. Budou sloužit jako úkryt, místo pro rozmnožování a odpočinku jiných vodních ptáků.

Sešlo se nás v mrazivém dopoledni (-10° C) celkem sedm chlopáků a dvě děti s pečovatelkou. Všechno klaplo do puntíků podle plánu - rozsah práce a délka akce. Rackové a jiní se můžou na jaře těšit na perfektně uklizený haus. Věříme, že racků chechtavých, ale především racků černohlavých a snad i rybáků obecných po našem zásahu výrazně přibude.

Velice rád děkuju všem účastníků, kteří ve svém volném čase nezištně přiložili ruku k dílu. Přesto, že jak pronesl Tom, to pro nás kancelářské krysy byl celkem záhul. To proto, že Jara s Gašpim ke konci chytili s křoviňáky druhý dech a doslova nevěděli kdy přestat. Aleš zapomněl kořalku a ani Ondra nic tekutého na posílení nepřivezl. Nakonec jsme si spolu s caparty zamlsali na výborném "vánočním" cukroví - popili něco teplého čaje a vyrazili všemi možnými směry. Kupodivu většina z nás ještě do nádherně bílého terénu. A Karči doufá, že tato akce neodradila staronového účastníka podobných akcí Milana a tož tak asi, no. Tímto taky na dálku zdravíme Frcu a přejeme vše nej a dobrý start. Však víme.

 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Frca l 10.01.2017 04:55

Dobrá práce chlapi a moc děkuju!

Karlos l 09.01.2017 23:18

Jak už jsem psal, nejen twitch(er)ingem živ je člověk. Ono je potřeba občas něco udělat a máknout, aby bylo co pozorovat. Nebo fotit. Měj se a já jdu vymýšlet co dál. :-)

Žánek l 09.01.2017 21:54

To víš že neodradila,takové akce jsme dělali už někdy v devadesátých letech v rámci ČSOP ! A jistě se všichni těšíme na další :-)