1 2 3 4 5

Jesenické kvorkání I

Na úvod veliký dík, opakovaně vyjádřený, dvěma hlavním organizátorům - Tomášovi a Mirdovi. Prvému, že usilovně mazal med kolem huby a my si ji skutečně tím medem v podobě nádherných pozorování upatlali a druhému za nevídané benefity, které nám pobyt v krásných horách výrazně ulehčily a zpříjemnily.

A samozřejmě za čas, který nám Mirda v rámci možností věnoval. V pátek hned po příletu ještě před ubytováním to byla úspěšná kontrola lokality s budníčkem zeleným. Sice bez dokumentace, ale všichni si připisujeme krátké, ale pěkné pozorování i poslech specifického zpěvu. Nad hlavou nám kromě parglajdistů přeltují i sokoli, takže ántré bylo zér šén. 

Následuje ubytování, pivo, samostudium mapy, pivo a vyrážíme za spokojeného kvorkání na první podvečerní túru. Úbočím Mravenečníku kolem dokola na jeho vrchol. Cestou tam asi nejvíc potěšil relativně krotký ořešník kropenatý (super), první kosi horští, ťuhýk obecný nad hranicí lesa. Na vrcholu úžasně oražené lindušky luční - no a potom šupem dolů zptáky k chatě a to už se stmívalo a opět kvorkání, tentokrát nefalšované v podání skutečných sluk lesních.

Pár špekoňů nad oheň, pár pivek a panáčků do sebe a jde se spát. Ráno vstáváme v pět patnáct.

 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok