1 2 3 4 5

Mezinárodní den mokřadů zrušený a obnovený

zrušený ráno poté, co jsem se během vaření čaje a přípravy špekendegsu podíval ven z okna. Nebylo vidět nic než bílá tma. Mega husté sněžení konzistence jemné krupice a větvičky bříz naproti u hřbitova vodorovně vpravo.

Rychle jsem obvolal těch pár známých, kteří přislíbili účast a na něž mám kontakt. Vzkaz byl jasný - akce zrušena.

Jenže kolem deváté (a ta často rozhoduje) už mě to mrzelo, protože se najednou vyčasilo.  No a když mi zakvičel mobil a v něm se ozval dotaz, jestli ta dnešní akce platí a že pár nadšenců z Brna na mě čeká na nádru v Moravském Písku, neměl jsem na vybranou.

Přikládám pár fotek, počasí se měnilo každou chvilku, od téměř jasna a azura až po zataženo s vichrem a sněžením jak z krkoknošských pohádek. Mrzlo a všechny vodní plochy, kromě potoka Syrovínka byly zamrzlé, celá krajina pod souvislou vrstvou sněhu. Z vodních ptáků jsem viděli všeho všudy po jedné volavce bílé a volavce popelavé. Potěšil nález loňského (?) hnízda volavky popelavé v ulomené koruně vrby rostoucí na deponii. Dravci v tom fujavci skoro chodili pěšky a drobotině se ani nechtělo z podrostu ven.

O něco lepší to bylo v lese. Kousek od cvičáku velice potěšilo smíšené hejnko sýkor, mlynaříků, králíčků a šoupálků. Hlavně králíčci byli krotcí a nechali nás přijít na několik málo metrů.

Ale co, poznalo se pár lidí, udělali si zajímavý výšlap, snad se něco nového dozvěděli a nakonec byl na "Lokálce"  ve Bzenci i velice dobrý kvasničák a guláš s pětima, ja. 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok