1 2 3 4 5

Náročná vycházka ke dni mokřadů

Co se má pokazit se popkazí. Přesně podle tohoto pravidla se vyvinulo počasí pár hodin před dlouhodobě avizovanou vycházkou k mezinárodnímu dni mokřadů.

Lokalita i trasa  samotná byly celkem atraktivní. Štěrkoviště - vodní nádrže poblíž Ostrožské Nové Vsi jsou téměř vždycky v zimní době zárukou zajímavého pozorování. Jenže to by se přes střední Evropu nesměla svým okrajem otírat obrovská tlaková níž, která dokonce dostala trochu bláznivé jméno Oskar. Ten otěr znamenal sice přísun velice teplého vzduchu od jihu, ale současně s tím i docela silný, prudký nárazovitý vítr. Fukejř jak prase, řekl kamarád, kterého jsem na tuto akci vytáhl. Doufám, že na další podobné akce nezanevře a někdy se mnou zase někam vyrazí.

Kromě dálkového pozorování dvou orlů mořských, bližšího pozorování morčáků velkých a velice blízkého sledování hejna mlynaříků obecných. Jsme toho právě díky uragánu moc nevykoukali. Proto aspoň vkládám několik fotek té hrstky statečných, kteří to nevzdali a v počasí, kdy i ptáci chodí pěšky, s námi to celkem osmikilometrové kolečko absolvovali. Za snímky díky Františkovi, který se během jejich pořizování musel držet dřevěného kůlu, aby jej to neodválo. Pak se zase hned zařadil do bezpečí stáda berdvočerů. :-)

Na konec díky Liborovi i Tomášovi za poskytnutí kvalitní pozorovací techniky zbytku výpravy.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok