1 2 3 4 5

Natáhli jsme saka, to jsme ale paka

Trvalo mi to natahování v pátek celé pozdní odpoledne i podvečer, když jsem končil už se šeřilo, zdálky se mě smál puštík a komáři štípali až to pěkné nebylo. Tak rychle domů, pivko na dobrou noc a budíka na půl páté.

Tentýž puštík mě v ranním kuropění vítal zpět a hned po ránu se k němu přidal i datel černý. Ptákům nepořádám diskotéky a tak přes veškerou námahu a možná i kvůli nevhodně zvolenému místu odchytu, jsem za celou sobotu ulovil jen kolem čtyřiceti ptáků. Vesměs asi místní hnízdiče. Radost mě udělal odchyt střízlíka, obou druhů šoupálků, samičky lejska bělokrkého a taky pěkně divokého samečka strakapouda velkého (Alešova ruka by mohla vyprávět). Zoufalý jsem byl z některých všech modřinek. Obzvlášť když se dalo stěží určit kde je hlava a kde ocas.

S přibývajícím světlem a hlavně teplotou aktivita drobotiny ustávala. Tomáš přišel za úsvitu a místo pozdravu jen ceknul: stodvanáct a s očima na šťopkách a napnutýma ušiskama chytal další druhy - právě vstupoval do ranní časti svého "BigDay". Během krátkého špacíru připsal další tři čtyři druhy a opět zmizel odškrtávat.

Aleš zůstal a pomáhal a v jedné z pauz jsme obešli severní polovinu soustavy. Hned první pták, kterého jsme vyplašili byla volavka stříbřitá. Haj hou. Tu ani Tom neměl. Po obědě mě totiž od něj přišla rádoby omluvná SMS:  "123 :-)  ted pivo, obed a poradny chrupec. Lovu zdar ! "

Z ptáků kromě již běžných pisil a podobné havěti jsme toho moc neviděli, Aleš vyprávěl jak je to perfektní dole u Hodonína a co všechno merčil na stále vypuštěném Komárovském rybníku. Zítra se tam asi vypravím.

Kolem poledne už bylo kolem vody dost lidí výzkumníci, cyklisti, turisti i birdwatcheři, které zajímají jen špeky a tradá zase někam jinam třeba do Lednice nebo k Tovačovu. Nu štó dělať, éto ich ďélo. Já spíš razím heslo festina lente a ono se to často násobně vrací.Cestou zpátky k sítím a později v dalších pauzách fotím různé potvůrky v trávě. Člověk se občas až lekne co za předlohy vetřelců na něj zpod listu civí.

Odpoledne všechno balím - 120 metrů sítí, pár per, samorostů a novou vycházkovou hůl. Ještě juknu na jediný hnízdící pár konipasů horských široko daleko a to je asi tak všechno co jsem chtěl napsat ...

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok