1 2 3 4 5

Něco málo z čapího kroužkování

Letos to asi bude pro čápy bílé nadprůměrně úspěšný rok. Na většině hnízd jsou nejméně tři mláďata, občas se vyskytnou i čtyři a například v Jarohněvicích je těch dárečků na hnízdě dokonce pět. Zřejmě je dostatek potravy - rodiče vypadají nepříliš unavení a mláďata jsou v dobré kondici. Snad se jim, než dosáhnou vzletnosti, vyhnou nějaké divočejší bouřky nebo kroupové a větrné smrště.

Kroužkování na některých hnízd bylo možné jen ve spolupráci a s ohromnýmn pochopením některých lidí, kteří byli ochotni a schopni například umožnit vstup na soukromý pozemek nebo zorganizovat pojízdnou plošinu.  Všem jim tímto zpětně děkuji.  

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Karel l 20.06.2018 14:22

Ahoj Honzo, opět se ukázalo jak ošidné je generalizovat, já myslel jen "náš jih" a ještě jen jeho část. Příště si dám pozor a vám na severu přeju více mláďat nejen čapích. Karel

Honza Hartl l 20.06.2018 10:46

Je to krása, ale u nás "na severu" je to letos trochu jinak - mláďat je někde méně. U nás v petrovicích u K. - Závadě, kde kroužkuji "jen" 2 mláďata (bylo 5 vajec). V sousedních Dětmarovicích jen jedno mládě.