1 2 3 4 5

Nestíhám, je toho nějak moc

Je toho moc a mám obavy, že toho bude ještě víc - proto ani není čas podrobněji popsat co se právě venku děje. Hodně druhů je tu rok od roku dřív a dřív. Pomyslná (časová) laťka příletů se snižuje. U některých druhů překvapivě rychle. Takže zažitá pravidla dlouhodobých průměrných dat příletů padají jak domečky z karet.

Letos je ten posun u některých druhů 14 dnů i více. Je půlka března a na avifu jsou záznamy druhů. které obvykle přiletují počátkem dubna. S takovou je možné očekávat v příštích dnech možná i první vlaštovky.

Snažím se dokumentovat, záměrně nepíšu fotit, protože technický stav teleobjektivů, které používám nejčastěji se podobá mé tělesné schránce. Třese se, hrká v nich a pomalu se rozpadají.

Nespočet zajímavých věcí člověk zažije a potká i na první pohled neatraktivních místech - zrovna racek, spíš noha racka chechtavého s kroužkem, na titulce patří letitému cestovateli napříč Evropou - léto tráví (hnízdí) v severovýchodním Polsku poblíž Bialověžského pralesa - zimu si naopak pravidelně užívá v Itálii. Na obou místech už byl odečtený pětkrát až šestkrát no a další dva odečty jsou od Syrovínky mezi Syrovínem a Těmicemi a od Dunaje mezi Vídní a Lincem. Pestrý životopis už 12- letého starouše.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok