1 2 3 4 5

Nikdy jsem v Madridu nebyl, ba ani v Seville

Za to v Barceloně, metropoli vzpurného Katalánska v rámci rodinné dovolené opakovaně několikrát. Bylo tam hezky a na určitých místech se dali pozorovat i celkem zajímaví ptáci. Buď jak buď za týden strávený na Costa Brava jsem zapsal zoufalých 33 druhů ptáků.

Ze zajímavějších to byli rybák černozobý a racek černohlavý v přístavu v Barceloně, potom jespák malý a ústřičník velký na pláži u Blanes. Překvapili všudypřítomní papoušci mniší s jejich typickými hnízdy v korunách platanů nebo palem. Ukřičené sousedy s oblibou místní lidi krmí a daří se jim zřejmě báječně.

Vůlbec první druhy, které jsem viděl cestou z letiště na hotel byla volavka rusohlavá pobíhající za traktorem na předměstí Barcelony, potom následovali rorýsi velcí svištící nad obrovským hřbitovem na úbočí Montjuic a první a poslední dudek chocholatý, které náš autobus málem srazil na okraji místní silnice.

Nejvíc jsem se ale bavil s dokonale oraženými a ofrklými kormorány chocholatými. Ti běžně posedávali na malých vlnolamech nebo hromadách velkých kamenů sloužících ke stejnému účelu a dali se fotit z bezprostřední blízkosti. Hodně turistů, kteří už se kousali nudou si takto zpestřovala se svými ajfounky fádní průběh dovolené.

Měl jsem štěstí na barevně značeného fešáka. Je to místní matador, který se téměř celý svůj život pohybuje na velice krátkém úseku katalánského pobřeží. Životopis který jsem obdržel od španělských kolegů obsahuje asi třicet záznamů s jeho odečty. Je to místní patriot.

 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok