1 2 3 4 5

Po žních za dravci do polí

Po žních do polí za dravci a ne k Turkovi. Dají se tam při troše štěstí vidět buď věci nevídané a málo vídané nebo věci běžné v množství větším než malém. Jak už jsem psal dříve, ptáci a nejen dravci, ale i jiné druhy například volavky a čápi reagují na dočasnou bohatou nabídku okamžitě.

Mě vyšel čas až v neděli  a tak jsem brzo ráno hupnul do pažouta a vyrazil. Mladá káně v poli před Sobůlkami, byla slibným začátkem akce. Ale ouha, první (a pro dnešek poslední) větší koncentrace dravců na mě čekala v polích u Násedlovic. Luňák červený, několik kání lesních a motáků pochopů, trochu víc poštolek obecných a šmitec. Situaci nezachránila ani černá vrána, která se svojí šedou družkou kontrolovaly strniště opodál.

No nic, vezmu to polní cestou na Krumvíř a to by v tom byl čert, abych nějakou bohatší společnost dravců nenašel. No krátce zbytek dne byl o jednotlivých káních a snad jednom včelojedovi kdesi u Uhřic. Skončil jsem u holubů a hrdliček, ale hlavně zpátky u hmyzí drobotiny.

Po x letech jsem kuknul na jednu lokalitu poblíž Archlebova a byl jsem z toho místa zase nadšený. Krásně zpustlé sady a vinohrady v kombinaci s těmi udržovanými. Pestrá nabídka biotopů obývaná pestrou škálou kytek a živočichů.

Dnes to nevyšlo, ale na dravce vyrazím určitě co nevidět., vždyť už začal tah motáků lužních a hlavně už se objevují první orli křiklaví.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Karel l 19.08.2016 18:20

Omlouvám se nestíhám vkládat a navíc ani popisovat. Ano - na čtyřce je mladá vlha pestrá, letošní mládě - na rozdíl od dospělých ptáků nemá prodloužená středová ocasní pera. Ta pětka je snímek dnes již nepoužívaného hliníku u Krumvíře.

Janča l 16.08.2016 21:29

Já jsem z fotek opět nadšená, mít finanční možnosti, určitě si pořídím pořádné dělo a budu také zaznamenávat krásu přírody. Tak si ji musím uložit jen do své paměti nebo na nekvalitní záběry. Díky Vám však mám některá místa, která ráda navštěvuji, krásně zachycená a tak se mohu dodatečně tou nádherou těšit. Mám opět otázku. Odkud je záběr obrázku číslo 5. Na orázku číslo 4 je vlha? Omlouvám se za, pro Vás stupidní, otázku, ale jsem laik. Janča