1 2 3 4 5

Pokud za brodivými, tak jedině v broďácích značky Dunlop

Žertuju a název článku neberte jako podbízivou reklamu, prostě jsem se kdysi k těmto holinám dostal za rozumnou cenu jak slepý k houslím. Pravdou je, že jak jinak v mém případě, než bez jakékoliv údržby už přežily mnoho sezon.

Výhodou jinak řečených prsaček je, že v nich můžete na zadku sedět ve vodě do hloubky cca 30 centinetrů. A pokud se dobře zamaskujete nebo oblečete horní díl nějakého hejkala, tak máte šanci se proměnit v nerušivý příbřežní objekt. Ke kterému jsou ptáci, při troše štěstí, tolerantní.

Když s sebou člověk příliš nevrtí a nemele se, pak se i zadaří udělat pár ucházejících snímků. Z bujného a podmáčeného bylinného porostu jsem takto zachytil i celkem opatrné a plaché volavky popelavé, stejně jako obrázky obou našich čápů.

Opět mě udivovala tichost a nenápadnost s jakou se všichni relativně velcí ptáci objevovali na scéně. Dech beroucí byla i blízkost do jaké se během zaujetí lovem ke mě přibližovali. To platí především o čápech černých. Těch bylo v jeden okamžik na place pět a všichni dospělí jedinci. Ani jeden nebyl kroužkovaný, snad budu mít štěstí příště. Zřejmě to byli nehnízdící ptáci, kteří už několik dnů nocují na nedalekých suchých topolech.

 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok