1 2 3 4 5

Příjemné dopoledne v koutech

Nebyl jsem tu dlouho a návštěva této utajené a přitom hojně navštěvované lokality mě nezklamala. Nachází se poblíž Sudoměřic v cípu příhraničním - kde Baťův kanál tvoří hranici se Slovenskem. Na bratrském břehu už několik let funguje přístaviště Skalica s nezbytným zázemím. Přirozenou spojnicí obou břehů je zatím tzv. tabulový jez a mostek kousek níž po proudu kanálu.

Z opeřenců nic zvláštního, jen běžné druhy takové více zavodněné leso - luční krajiny. Překvapil párek rybáků obecných tokajících v koruně vrby, potěšil rákosník velký a slípka zelenonohá u přístaviště. Spousta drobotiny v keřích a množství krutihlavů obecných. Hezké byly břehy kanálů porostlé několika druhy momentálně "kvetoucích" ostřic. První koberečky květů si užívalo něco druhů motýlů. Pavouci balili své první letošní kořistky. Fajne užovky se vyhřívali na tom kousku sluníčka co byl k dispozici.

Na slovenské straně lovící motáci pochopi a luňák červený, zřejmě kroužící nad hnízdem s družkou, byli jedinými dravci vycházky.

No a nakonec jsem našel k mé radosti krásně opravenou polní kapličku.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok