1 2 3 4 5

Racek sto ú

A zase jednou podědkování rychle ostřící technice. To vám tak sedím na šutrech dole u paty hráze vypuštěného Lužického rybníku a poté co orel mořský neúspěšně prohnal pár husic liščích, jal jsem se čumčet na dnes už velice zřídkavé (kdysi hnízdící u Mutěnic) protahující břehouše černoocasé.

Nad hlavou se ozval hlubší hlas, mihnul se stín, rychle se vyvrátím i s foťákem dozadu a cvaknu letovku, jediný snímek proletujícího velkého racka. Během okamžité kontroly vidím, že mu na snímku chybí kousek křídla. Hned si ale říkám, že je fajn - nožičky má celé a na jedné z nich bílý plastový kroužek s kódem 100:U.

Doma si jen potvrdím, že se jedná o ptáka značeného u nás a proto dle doporučení na céerbérdingu píšu na mailovku. No a po mírném doladění informací mám už od Mirka Jelínka i odpověď co jsem to vlastně včera vyfotil. Je to pták značený v loňském roce jako pullus - nevzletné mládě na hnízdišti na jezerech pod Pálavou.

Problém je určení tohoto chlapíka do druhu, už v kroužkovacím životopisu je uvedeno, že je to  racek bělohlavý/středomořský. A mě se i na dokumentační fotce taky jeví například zobák, poměrně mohutně, to jest spíš  jako ...

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok