1 2 3 4 5

Ráno v polích, večer u vody

Dopoledne jsem provedl krátký test možného odchytového místa v polním biokoridoru. Výsledky pokusného odchytu byly celkem nadějné a tak doufám, že až proběhnou určité zemědělské práce a trochu se ochladí vyrazím tam v plné polní.

Na oběd k domovu a pozdě odpoledne - k večeru do Mutěnic, kde jsem už delší dobu nebyl. Všude vedro, sucho a smrad z uhynulých ryb. To ještě nikde, na žádném, rybníku, neproběhl kyslíkový kolaps. Na bahnech se zdržují poslední rodinky pisil, všude je vidět a slyšet pisíky a vodouše bahenní, sem tam nějaký kulík říční a vodouš kropenatý a malá hejnka jespáků bojovných. Neviditelnými se i na volných plochách dělají bekasiny otavní, působí to komicky.

Vedle na rybníku ještě dokrmují nejpozdnější letošní benjamínky rybáci obecní, mezi nim ospale posedávají dva maldí racci černohlaví. Sem tam se celá ta společnost zvedne (je zvednuta) nízkým letem protahujícím pochopem. Ten ale cílí zřejmě na nějaké neopatrné konipasy bílé nebo drobné bahňáky. Čejky na něj reagují jen mírně zvednutým obočím, tak nějak obrazně řečeno. 

Mezi normálně vybarvenými kvakoši nočními objevil jednoho leucistního (zcela bílého) jedince Aleš Prágr a tento exot je stále tady. Dnes lovil  a později seděl na jednom sucháru spolu se dvěma kormorány malými na Srálkovském rybníku. Notně doštípaný různámi muchničkami a ovády odjíždím domů, s myšlenkou na brzký návrat spojený s focením z hráze jednoho rybníčku ...

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok