1 2 3 4 5

Red neck band

Nejedná se o kapelu rolnických pohunků, ani žádné sdružení vesničanů. I když ... pár účastníků dlouho plánované akce už z předchozích odchytů červené zátylky mělo. Red neckband je popis způsobu značení větších druhů ptáků červenými krčními límci. V našem případě se jednalo o odchyt a značení hus velkých na rybnících u Mutěnic na Hodonínsku.

V předchozích letech označené husičky už přinesly řadu zajímavých odečtů v regionu širší střední Evropy a některé dokonce vyrazily i mimo region - naposled byla jedna tulačka na výletě někde v SV Francii. Ostatně výsledky odečtů se snažím průběžně dávat na svůj blog.

Přikládám několik snímků s delšími popisky k této akci. Ta co se týká počtu odchycených hus dopadla průměrně, co se týče počasí vyšla perfektně a co se týká party lidí, která se na ní sešla bez komentáře.

Králem akce ze všech největším byl, na tom se asi všichni shodneme, Mikuláš. Akorát pořád nevím, kde se to neskutečně a živelně ukecané stvoření plné vtípků a frků, vypíná. Aspoň u oběda, prosím. Jinak díky všem i mlčenlivým účastníkům akce za hezky a užitečně strávenou neděli.  a těším se zase někdy na viděnou. Snad už budu fit a vlezu i do vody.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok