1 2 3 4 5

Slavnosti písečné na Pánově

Srdečně Vás všechny zvu na celkem zajímavou a výjimečnou akci, jejímž organizítorem je společnost Beleco. Ta si dala za cíl uvést území bývalého vojenského cvičiště na Pánově (nyní chráněného území) do stavu v jakém se nacházelo v době před mnoha lety.

Nyní chce veřejnosti a zájemcům - laikům i odborníkům ukázat co všechno se stihnulo udělat a jaké jsou plány do let příštích. Veškeré zásahy jsou prováděny tak, aby byly vytvořeny optimální životní podmínky pro velmi pestrou škálu rostlin a živočichů s velice vyhraněnými "pouštními a polopouštními" požadavky na jejich životní prostředí.

Právě proto na území písčin bývalého Pánovského cvičáku, přežívaly jako na jediném nebo jednom z několika míst v rámci naší republiky, vyhraněná společenstva a druhy kytek a zvířat.

Tento den bude taky příležitostí ukázat, že i (nebo jedině) těžká vojenská technika může být výtečným pomocníkem pro zájmy ochrany přírody, stejně jako některé motoristické disciplíny a obory, pokud jsou předem jasně daná pravidla spolupráce.

Takže, přijďte se za námi podívat, jste na Pánov srdečně zváni.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok