1 2 3 4 5

Úspěšné mutěnické procesí

Nádherné počasí, účastníků a aut jak při výprodeji v Tescu a hodně zajímavé odchyty to jsou ve zkratce postřehy z letošního vítání ptačího zpěvu v našich Mutěnicích.

K rybníkům kluci přitáhli spoustu lidí a ti co váhali mezi Lednicí a Mutěnicemi, nemuseli vůbec litovat. Hlavním špekem byl odchyt slavíka tmavého. Staronový druh, protože mám takové tušení, že tento "východní" druh už tu kdysi lapili Sviečka s Typnerem. Zajímavý byl i odchyt dvaceti vodoušů bahenních, z nichž jeden nesl polský kroužek. A v neposlední řadě byla i spousta super živých pozorování - orel mořský nebo orel královský, dva páry tenkozobců spolu s osmi páry pisil, řvoucí bukač (i), úspěšně hnízdící a vodící límcované husy velké, racci černohlaví v obrovské kolonii racků chechtavých atd. atd.

Můj dnešní host byl ze společné vycházky nadšený a dokonce mi ještě večer poslal hodně nekompletní :-) check list. Celé dopoledne uběhlo jak voda. A výborný dojem ze super soboty nepokazila ani nepřítomnost potápky žlutorohé dole na Písečných, holt už asi jak se říká "kopla do vrtule". Naopak dnes jsme tu počet rybáků černých odhadli na minimálně sto padesát, někteří kolegové zadali číslo ještě větší. 

Takže Libore, během dneška jsme udělali na pažbě pomyslných 104 zářezů, super leistung.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Karel l 08.05.2016 21:43

Nic se neděje. Přesně jak píšete, buď za rok vítat zpěv nebo se na podzim ptáčnicky festiválet.

Janča l 07.05.2016 23:08

Tak já lituji, protože jsem zvolila Lednici. Termín vítání ptačího zpěvu v Mutěnicích mi nějak opět unikl. Tak zas až příští rok. Moc hezké záběry. Janča