1 2 3 4 5

V motýlím ráji

Měla to být krátká návštěva spojená s předáním několika tiskovin. Nakonec jsem na samotě u lesa obklopené rozkvetlou zahradou strávil skoro dvě hodiny a ani se mě nechtělo odjet.

Pan Matyáš i se svou paní byli jako vždy vlídní hostitelé. Předal plno nových postřehů a informací ze svého okolí, to je oblast osady Soboňky, kam se bohužel v poslední době dostávám velice zřídka. Nejvíc mě ale od prvního okamžiku zaujal roho domu, u něj rozkvetlý obrovský keř s klasy medonosných květů a kolem těch květů desítky "velkých" motýlů. Provoz jak na letišti ve Frankfurtu a když jsem nahlédl dál do velké zahrady a uviděl pár dalších podobných letišť nebylo co řešit. Šel jsem hned pro makro objektiv a začalo fotosafari.

Babočky, perleťovci, okáči, žluťásci, ale i sršně, drvodělky, kobylky. Nepozovali úplně dokonale, ale i tak jsem měl možnost většinu z nich "nachytat". Největším zážitkem a zjištěním pro mne bylo to, jak dokonalí a nemilosrdní lovci jsou sršně obecné. Na druhou stranu je nutné říct, že jim za kořist úadají většinou zesláblí a neopatrní motýli. Prostě asi klasický vzorec jako mezi jinými lovci a jejich kořistí. 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok