1 2 3 4 5

Vítání ptačího zpěvu 2016

Rok se s rokem sešel a je tu opět doba u veřejnosti oblíbených akcí. U mě jedna malá změna a tou je místo konání - letos premiérově z různých důvodů - uskutečním "svoje" vítání ptačího zpěvu v okolí areálu Slovanského hradiště u Mikulčic. Jak my říkáme na vykopávkách.

Takže na svatého Jiří kromě hadů a štírů vylezte i Vy a přijďte nebo přijeďte pocárat a pokoukat ptáky v krásném lužním lese. Kroužkovatel domluven, takže pokud jej neschvátí nemoc zlá, bude i ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Vašek dostal úkolem určitě chytit aspoň jednu červenku obecnou - letošního ptáka roku České společnosti ornitologické.

 

Vítání ptačího zpěvu  proběhne ve spolupráci se ZO ČSOP Kyjov a Masarykovým muzeem v Hodoníně v neděli 24. 4. 2016 v Mikulčicích (okres Hodonín).
Sraz účastníků v 8:00 na parkovišti u budovy návštěvnického centra na slovanském hradišti.
Součástí akce bude ukázka pozorovací techniky, literatury a dalších věcí potřebných ke sledování ptáků. Velmi pravděpodobně proběhne také ukázka odchytu a kroužkování ptáků.
Nenáročná vycházka (okruh) v délce asi 5 km povede lužním lesem k řece Moravě a kolem rezervace Skařiny a blízkých slepých ramen zpět k návštěvnickému centru. Akce se ruší v případě nepříznivého počasí.
Svačinu, pevné boty a dalekohled s sebou.
Bližší info podá: Karel Šimeček mobil: 602 411 703 nebo najdete na www.karelsimecek.cz
 

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Janča l 17.04.2016 19:32

Těším se, až bude nějaká akce v Mutěnicích, tu si určitě nenechám ujít. Mikulčice jsem navštívila na kole tuto sobotu, je to dost z ruky. Bylo tam ale hezky. Bude to jistě pro účastníky úžasný zážitek. Bohužel, se mi nepodařilo zhlédnout téměř žádného opeřence, protože laik netuší kam má zaměřit svou pozornost. Zato nešel přehlédnout česnek medvědí, bylo ho tam všude plno. Děkuji za pozvání na další akce. Janča

Karel l 14.04.2016 09:29

Tak to mne mrzí, ale je možnost si vybrat i z dopravně "přístupnějších" akcí - třeba Mutěnice nebo Lednice.

Janča l 03.04.2016 21:43

Škoda, moc ráda bych se zúčastnila procházky lužním lesem i s výkladem. Bohužel se nemám jak dopravit na místo. Přeji všem účastníkům i pořadatelům pěkné počasí a hezké zážitky. Jsem laik, ale příroda mě zajímá. Zdraví Janča