1 2 3 4 5

Vítání ptačího zpěvu - Modrá

Na dnešní den jsem byl osloven kamarádem - fotografem přírody Radkem Edou Motalem, jestli bych se aktivně nezúčastnil odpoledne tématicky zaměřeného na pozorování a ochranu ptáků. Řekl jsem si proč ne. Rád a jestli bych mohl tohoto podniku využít k uspořádání "vítání ptačího zpěvu" tím líp. Není problém a pokud předvedeš ukázku odchytu a kroužkování ptáků, bude to super a možná i s lahvinkou vína na cestu domů. Jak bylo řečeno tak se i stalo.

Díky místu pořádání akce - areálu expozice Živá voda v Modré (u Velehradu) bylo lidí dospělých i dětí jak máku. Někteří jen tak hodili očkem, jiní se zastavili na některou z volných přednášek a diskuzí na různá témata. A netýkala se jen kroužkování a fotografování, ale spousty jiných témat spojených s ochranou přírody v našem nejbližším okolí.

Spokojenost byla oboustranná - nakonec se i odchyt celkem vydařil. Osobně největší radost jsem měl z pozorování jednoho "obyčejného" druhu - to když jsem dokončoval natahování sítí, my pod jednou z nich velice nenápadně proběhly dvě koroptve polní. Paradoxně - na staveništích po obvodu Prahy běžný druh, je dnes v "zemědělské" krajině Hodonínska skutečným exotem. Jeho pozorování je i pro zkušené pozorovatele malým svátkem.

Na závěr chci poděkovat Radkovi a Katce za pozvání na tuto akci, panu Skaličkovi za poskytnutí podařených dokumentačních snímků.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok