1 2 3 4 5

Voda seshora voda zespoda

Odpoledne jsem vyrazil na otočku k Mutěnicím jestli tam snad náhodou nebude ještě onen vzácný zatoulanec - zatím neurčená chaluha příživná. Jenže cestou tam je z mého pohledu několik nástrah a na jedné z nich jsem prostě uvízl.

Měla to být krátká kontrola aktuálního stavu na jedné lokalitě. Jenže když jsem už zdáli viděl na orobinci vyvěšenou několik let starou maskovačku a k tomu ještě vystavené i moje bývalé maskovací kalhoty. No trochu jsem zalapal po luftě a šel do akce. Z kopřiv už dobře obrostlý kryt vyvalil jsem v mžiku na okraj porostu a přes něj narafičil onu maskovačku. Kalhoty jsem sundal - myslím ty z toho orobince a uklidil.

Kryt do stěny porostu sedl jak zadek na hrnec. Stejně tak jsem se uvelebil i já vevnitř. Kraťásky a košile s krátkým rukávem. V minutě desítky komárů a okamžitě stovky malých rezavých mravenců. Během stěhování krytu valením jsem si nevšiml, že se tam tito miláčci možná už vloni zabydleli. A teď se o svoje domovské právo hlásí. Očistec.

Jenže co má člověk dělat, když už po deseti minutách se mu před boudou producíruje v pořadí nástupu jeden čáp bílý, osm čápů černých a nejmíň patnáct volavek popelavých. K tomu čejky a vodouši a sem tam konipas. Světlo postupně slábne a začíná pršet. Za mnou do krytu se chce schovat rákosník obecný, když vidí, že už je obsazeno letí pryč a někde poblíž jakoby nadává. Déšť zesiluje, ptáci apaticky postávají na místě, lovecká vášeň vychladla. Opatrně opouštím kryt, díky jeho pozici se nezvedlo ani pírko. Později, už z bezpečné vzdálenosti vidím, že je vše na svém místě.

Nedočkavě hned v autě kontroluju co jsem to vlastně nafotil. Kupodivu zjišťuju, že i přes použití ISO 640 - 800 moje šumivka tentokrát potěšila a většina fotek je celkem technicky přijatelná. Mezi čápy byl i jeden ověnčený odečítacím kroužkem. Jen co jej doma pověsím na fejs-bůček okamžitě reaguje Joska Vrána. Ten chlap má asi zabudovaný nějaký senzor nebo čip na kroužkované čápy černé létající v éteru.

Hned hlásí, že je to čapík z regionu značený v roce 2014. Píšu mu oficiální hlášení, abych přesně věděl co je ten černoušek zač. Věřím tomu, že než doklepu tento příspěvek, už budu mít hlášení v mailu.

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok