1 2 3 4 5

Výlov dolního Lužického rybníku zklamal

Výlov dolního Lužického rybníku zklamal.  První vyhrání z kapsy vyhání, já doufám, že ne - jestli ale bude každý z dlouhé řady výlovů z hlediska opeřenců taková nuda, tak potěš.

Ale na druhou stranu se říká: " Kdo si počká, ten se dočká". První vlaštovka jaro nedělá a první výlov zase nedělá podzim. Jisté je, že jsme s Oldou Mikulicou na bahnech vypuštěné nádrže sečetli jenom asi 20 volavek popelavých, kolem 80 racků chechtavých a vzadu, blíž k husí farmě, cupitalo a brodilo v mělkých loužích 6 jespáků obecných. Předevčírem jsem je tu zastihl jenom dva.

Oldu Mikulicu, zručného fotografa přírody, jsem našel ve skupině rybářů na hrázi v okamžiku, kdy zahájili závěrečný úklid po třídenním výlovu. Rybník ihned zarazili, a tak je jasné, že bude v krátké době zase plný vody a tím pádem pro většinu ptáků jaksi neatraktivní.

Pořídili jsme několik dokumentačních snímků, popovídali o počasí, plánech do budoucna i o tom, co už letos v terénu proběhlo. Shodli se, že v zahraničí, bohužel i nedalekém, je to tak nějak na pozorování ptáků lepší - v mnoha směrech, než v naší domovině.

Ostatně, osobně si zajedu tento fakt potvrdit, asi velice brzy. Během víkendu vyrážím se smečkou stejně postižených chlapíků na obě strany Nezideru - rakouskou i maďarskou . Po návratu se ozvu a dám vědět jak to tam na začátku podzimečku vypadá. Podle pozorování publikovaných na www.birdlife.at hodně zajímavě. Jen aby až neskutečně optimistická předpověď počáska klapla a aspoň část z prezentovaných druhů na místě vydržela..

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok