1 2 3 4 5

Začínají seče čas hojnosti

Bihužel čas hojnosti přinášený jen pro omezený okruh strávníků a s pachutí jatek. Senoseče a především vojtěškoseče, tam může technika séct díky vlastnostem plodiny i porostu výrazně rychleji, probíhají momentálně kam se člověk podívá.

Vojtěšková pole v dnešní době na jižní Moravě zakládaná a vedená jen v katastrech a zemědělskými subjekty, které ještě chovají hovězí dobytek. Vojtěška je vhodným "ředidlem" do krmných kyselých směsí,  jejichž hlavní část tvoří kukuřice. 

Sečené vojtěšky jsou výrazně víc atraktivním zdrojem potravy, než travnaté plochy - louky. A to proto, že v nich dobře prosperují kolonie hrabošů, místy solidní populace v nich vytváří i křeček polní. Taky proto, že v nich útočiště (bohužel často poslední) hledají a nacházejí mimo jiné živočichy - zajíci a srnci.

Rychlejší seč vojtěšky umožňuje řidší porost a taky fakt, že se jetelina pěstuje v maximálně mírně zvlněném terénu. Moderní bubnové sekačky o záběru až 4 metry (možná i víc) - nesené a hnané super silnými a moderními traktory a na opačném konci traktoru rozmetací mechanismus, který jen dokoná dílo zkázy.

Čáp bílý na přiložených snímcích po částech zkonzumoval možná polovinu zajíce. Na tomto záběru do sebe cpe část páteře s jedním uchem a zbytky plic. Jako nášup si dal zadní stehýnko. Mahlzeit. 

 

  

Fotografie k článkuPřidat komentář:
Vaše jméno
Kontrolní otázka: napište, jaký je aktuálně rok

Komentáře:

Karl von Bahnhof l 18.09.2015 13:43

No a kucí traktóristi to navíc ženou maximální rychlostí aby měli vyšší výkon a větší geld

Roman Chaloupek l 10.06.2015 13:46

Zdravím ještě jednou z Výprachtic. Tak u nás a všude v širokém okolí nejprve vše pokosí a následně rozhází, nahrabou atd. Takže traktory jsou vyzbrojeny třemi rotačními žacími bubnovými mechanismy najednou. Jedna rotačka vpředu, dvě za traktorem vzadu. Jednu sklopí vlevo, druhou vpravo a mezi rotačka nesená vpředu, celkový záběr 8 metrů. To pak je neskutečný masakr!!! S pozdravem R. Chaloupek